Iš X–ojo tarptautinio žuvienės virimo čempionato sugrįžus

Tenka tik apgailestauti, kad jau 10 metų, kaip mūsų rajono vadovai šiam renginiui neskiria reikiamo dėmesio. O juk mes didžiuojamės, kad esame prie Nemuno. Tarpukario metais net pats Respublikos prezidentas atvykdavo į žvejų šventes Jurbarke. Pamirštamos senosios tradicijos ir papročiai...

0
147
peržiūros (-a, -ų)

Rugsėjo 8 d., šeštadienį, Šilutėje senojoje Šilokarčemos turgaus aikštėje vyko tradicinis 10-asis tarptautinis žuvienės virimo čempionatas.

Šventę atidarė renginio organizatorius ir vyriausias čempionato šefas Marijus Budraitis. Čempionato dalyvius ir svečius sveikino Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkas Viktoras Pranskietis, europarlamentarė Vilija Blinkevičiūtė, Šilutės r. savivaldybės vadovai.

Šiame, jau jubiliejiniame, žuvienės virimo čempionate dalyvavo 57 mūsų Respublikos ir kaimyninių šalių komandos, tarp kurių buvo dvi Lenkijos, dvi Rusijos, viena Vokietijos ir viena komanda Latvijos. Šventėje išvirta ir nemokamai išdalinta rekordinis kiekis – 3850 ltr. žuvienės.

10-ojo absoliutaus žuvienės virimo čempiono žiedą iškovojo Mažeikių komanda „Kobinys“, vadovaujama kapitono Sauliaus Pocevičiaus. Jai atiteko ir 30 kg. rūkytas šamas. Žuvies virimo čempionu galima tapti tik vieną kartą. Toliau laimėtojas tampa žiuri komisijos nariu.

Žuvienės virimo kategorijoje I–ąją vietą laimėjo Šilutės komanda „Auksinės palūkanos“. II–oji vieta pripažinta Rusijos konsulato Klaipėdoje komandai. III–oji vieta atiteko Šilutės teniso klubui „Verdena“.

Žuvies sriubos kategorijoje I–ąją vietą laimėjo Panevėžio r. komanda „NEvėžys“. II–oji vieta pripažinta kaimyninės Lenkijos komandai „Fishmarkets“. III–oji vieta atiteko Prienų r. komandai „Nemuno kilpų žvejai“.

Specialus prizas, kuris įteiktas komandai ,,Viešvilės upėtakis“ – ,,Už aštriausią žuvienę“

10–jame tarptautiniame žuvienės virimo čempionate Jurbarko r. savivaldybę atstovavo Viešvilės seniūnijos komanda ,,Viešvilės upėtakis“, vadovaujama komandos kapitono Valentino Kucino. Ši komanda 2014 m. žuvies sriubos kategorijoje yra laimėjusi I–ąją vietą. Už aktyvų dalyvavimą mūsų komandai įteiktas specialus prizas.

Beje, šiemet Žuvies sriubos kategorijoje laimėjusiai I-ąją vietą Panevėžio r. komandai „NEvėžys vadovavo pats Panevėžio rajono savivaldybės meras Povilas Žagunis. Mūsų rajone žvejybos tradicijos ir papročiai apnešti laiko dulkėmis.

Kaimyninio rajono šventėse nedažnai išvysi rajono administracijos vadovus. O juk mes gyvename ne kur nors Nevėžio aukštupyje, o prie Nemuno. Tenka apgailestauti, kad per 10 metų nė vienas rajono savivaldybės meras nepanoro sudaryti savivaldybės komandos.

Čempionate dalyvavo ir moterų komandos. „Verdenos“ komandos kapitonei Ilonai Žąsinienei pavyko nugalėti vyrus ir užlipti ant prizininkų garbės pjedestalo.

Prie Nemuno nuo seniausių laikų nebuvo nė vienos gyvenvietės, kur nebūtų gyvenę žvejai. Vieni jų buvo profesionalai, kiti – kartu ir ūkininkavo, treti sau vieną kitą žuvelę pasigaudavo. Geresnes žuvis parduodavo, o prastesnes patys valgydavo.

Pagal išlikusius pasakojimus, tarpukariu Pagulbinių ir Baltupėnų kaimų restoranuose buvo galima užsisakyti patiekalus iš kokios tik nori žuvies. Laivininkai, žvejai gyveno daugumoje panemunės gyvenviečių, ne tik Viešvilėje.

Dar pokario metais Skirsnemunės žvejų artelėje dirbo 8 žvejų brigados – tai Veliuonos, Raudonės, Molynės, Kalnėnų, Palėkių, Smalininkų, Nausėdų ir Bitėnų. Kur dabar esate šių žvejų vaikai, anūkai, proanūkiai, kodėl jau 10–ąjį kartą vykstančiame čempionate neginate mūsų rajono garbę?

Komandos dalyvis Algirdas Sinkevičius

Parašykite komentarą

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.