Pasieniečiai atsisakė planų griežtinti patekimo į VSAZ tvarką

Planuota VSA zonoje leisti lankytis tik joje gyvenantiems, dirbantiems ar nekilnojamojo turto turintiems asmenims, taip pat asmenims ketinantiems apsilankyti visuomeninėse vietose – dvaruose, muziejuose, kapinėse.

0
703
peržiūros (-a, -ų)

Atsižvelgusi į pasienio vietovėse esančių bendruomenių bei kitų suinteresuotų asmenų nuomonę Valstybės sienos apsaugos tarnyba atsisakė ankstesnių planų sumažinti ratą asmenų, galinčių patekti į valstybės sienos apsaugos zoną (toliau – VSAZ).

Dėl to nuo sausio 1 d. VSAZ kaip ir iki šiol galės lankytis visi teisėtus tikslus turintys asmenys, nustatyta tvarka įrašyti į sąrašą. VSAT atsisakė ir planų įvesti rinkliavą žmonėms, kurie bus įrašyti į sąrašą gaus teisę išplaukti į pasienio vandenis, kuriais eina išorės siena. Dėl to, pavyzdžiui, žvejai ar vandens turistai, įrašyti į sąrašą, išplaukti į pasienio vandenis galės nemokamai kaip ir iki šiol.

VSAT neretai sulaukia klausimų dėl žvejojimo nuo kranto ar maudymosi pasienio telkiniuose – ar reikia teikti prašymą būti vandenyse, kurių vandenimis arba krantais eina išorės siena. Pavyzdžiui, poilsiautojų pamėgtame Vištyčio ežere, kuriuo nužymėta siena su Rusija. Tokiais atvejais maudynių mėgėjams nereikia jokių prašymų būti įrašytiems į sąrašą. Tačiau jei asmuo norėtų išplaukti žvejoti plaukiojimo priemonėmis ar tuo pačiu tikslu kitu būdu norėtų patekti ant užšalusių pasienio vandenų, tuomet prireiks pasirūpinti patekimu į sąrašą. Beje, Vištyčio pakrantė nepatenka į VSAZ, todėl ir buvimas čia sienos apsaugos požiūriu nėra niekaip reglamentuojamas. Patekimo į Kuršių marių vandenis, esančius pasienio ruože, teisinis reglamentavimas nesikeičia.

Kita situacija – šalia vandens telkinio yra nužymėta VSAZ, o vandenimis eina išorės siena. Suprantama, kad norintysis patekti prie vandens turės teikti prašymą būti įrašytam į sąrašą ir įgyti teisę patekti į VSAZ. Jei jis norės tik išsimaudyti ar pažvejoti nuo kranto, teisės patekti į pasienio vandenis jam nereikės. Jeigu jis norės išplaukti žvejoti ar pramogauti pasienio vandenyse, tuomet jis, kaip ir minėtu Vištyčio atveju, turės būti įrašytas į sąrašą.

Iš anksto pasirūpinti patekimu į sąrašą turėtų ir tie asmenys, kurie planuos kitokias vandens pramogas (pvz., plaukti laivu Nemunu nuo Jurbarko iki Nidos arba plaukioti kitomis nuomojamomis plaukiojimo priemonėmis pasienio vandenyse, kurių vandenimis arba krantais eina išorės siena).

Nors nuo sausio 1 d. ir atsiranda minėtos naujovės, prašymų pateikimo tvarka išliks tokia kaip ir dabar. Asmenys juos galės pateikti atvykę į VSAT centrinę įstaigą Vilniuje, VSAT pasienio rinktines ar pasienio užkardas bei elektroninėmis priemonėmis per elektroninio pristatymo sistemą.

Parašykite komentarą

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.